GÜNLÜK İŞ EMİRLERİ (İMALAT TAKİBİ)

Bir inşaat projesinde, projenin bir CPM programına uygun yürütülüp yürütülmediğini, iş emirleri düzenine bir göz atarak kolaylıkla anlayabilirsiniz. İş programı, bir CPM programında detaylandırılmış olan bir inşaat projesinde, "İş Emirleri"ni her sabah ilgili programdan alabiliriz. Bu tür bir programdan, o gün veya o hafta yapılması gerekenler listesini, ilgili birimlere ve ilgili teknik personele göre rahatlıkla raporlayıp alabilirsiniz. İş programı, sizin kafanızdaki planlamanın bir bilgisayar programına dökülmüş şekli ise bundan daha tabii ne olabilir ki?

İş programı, yaşayan bir sistemdir. Her sabah, tüm ilgili birimlerin o gün ilgilenecekleri işler listesi program tarafından raporlanır, günün akşamı, gelişmeler programa işlenir, aksamaların sonucu ne kadar etkilediğine bakılır, hedefi tutturmak için ilerideki aktivitelerde alınacak tedbirler düşünülür ve tekrar hesaplattırılır.

"Avinal ERP" seti içinde biz bu konuyu bir adım daha ileri getirdik. Teklif modülümüzde, o aktivitelere ait, teknik sorumlu ve imalat sorumlularının, imalatlara göre atamasını yapıyoruz. Teklif modülünden Primavera'ya aktivite bilgilerini gönderirken tüm bu sorumlu listesini de ilgili aktivitenin sorumluları olarak gönderiyoruz. Daha sonra, Primavera veya Suretrak programına "direkt erişim" ile tüm bu sorumlulara ait, günlük iş emirlerini istenen ve gereken şekillerde "Avinal ERP" programı içeriğinden raporluyoruz.