Avinal YazılımDanışmanlıkİnşaat Ltd Şti 1991 yılında Ahmet Avinal tarafından kurulmuştur.


1991 yılındaTeklifKeşifHakediş programı olarak başlattığımız bu yazılım, 2000 li yıllara kadar 1000 den fazla inşaat firmasında Teklif hazırlama ve hakediş hazırlama fonksiyonu yerine getirmiştir.

2000 yılından bu yana gelişimin ve bu konulardaki bilgi birikimimizin doğal bir sonucu olarak; günümüzde bir inşaat firmasının ihtiyaç duyduğu tüm modüllerin geliştirilmesi ile İnşaat sektörüne özel bir ERP haline gelmiştir. 2000 yılından bu yana da “İnşaat Proje Yönetim” ağırlıklı bir ERP programı olarak çeşitli Projelerde bizim danışmanlığımız altında kullanılmış veya kullanılmaktadır.

43 yıllık inşaatçı birikimimizi ve onlarca değişik projedeki uygulama tecrübemiz ile geliştirdiğimiz Avinal ERP ye 1991 yılından beri, 50.000 kitap sayfasına eşdeğer (1.500.000 satır kaynak kod), 500 adam /ay  - yazılım emeği harcanmıştır.

İnşaat Yönetiminde bir ERP seti olan, bu program, inşaatın her safhasında kontrol etmeniz ve ulaşmanız gereken veri tabanlarını elinizin altında bulunduran bir yazılım setidir. Ana sayfada görülen grafik bu programımızın içeriğini ve felsefesini tariflemektedir.

Bu programın bir özelliği de Planlama (CPM) konusunda tanınmış programlar olan Primavera - Suretrak - Microsoft Project ile veya 3 boyutlu bir mimari çizim paketi olan ALLPLAN ile LOGO, LİNK, ETA gibi çeşitli muhasebe programları ve dünyaca tanınmış bir Kurumsal ERP çözümü olan SAP ile gerektiği şekilde veri alışverişinde bulunabilmesidir.

İnşaat Sektörüne özel bir ERP çözümü olan Avinal ERP, bilgiye ve veriye kolayca ulaşabilmeniz nedeni ile, inşaat yönetim kararları almanızda sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Biz bu sistemi "İnşaat Yönetiminde bir ERP çözümü" olarak isimlendiriyoruz. Firmanızda görevli personelin, ortak bir veri tabanında çalışmasının sağlanmasının, onların aynı dili konuşmasını, işi bir bütün olarak algılayabilmelerini sağlayabileceğini ve bu sayede pek çok problemin çözülebileceğini düşünüyoruz.